وب لاگ شخصی محمد ناصری

Just Friend (فقط دوست) نوعی از رابطه بین دختر و پسر است. این رابطه مانند رابطه ی بین دو دختر یا دو پسر با یکدیگر است.

شاید معنی این نوع رابطه برای ما مفهوم نباشد چون در جامعه ایرانی یا جوامعی با فرهنگ مشابه، رابطه بین دختر و پسر تنها یک نوع است و همان دوست دختر و دوست پسر می باشد. اما در کشورهایی که با فرهنگ غربی خو گرفته اند نوع دومی از رابطه نیز وجود دارد که در این نوع رابطه، دختر و پسر اعمال یک دوست دختر و دوست پسر (همچون هم خوابی یا روابط عاطفی بسیار نزدیک) را انجام نمی دهند و دقیقا همانند یک هم جنس با یکدیگر رفتار می کنند.

رابطه دوست دختر و دوست پسری در جوامع با فرهنگ غیر، در واقع یک مدل مینیاتوری از رابطه یک زوج است و اغلب نیز به ازدواج یا همان رابطه رسمی طرفین می انجامد. در این نوع رابطه اگر یکی از طرفین در حالی که هنوز به رابطه خودش پایان نداده باشد با کس دیگری دوست (Friend) شود به عنوان یک هرزه (چه روحی و چه جسمی) شناخته می شود. اما این رابطه بسیار سست است و تنها با توافق یکی از طرفین قابل پایان یافتن است.

در جوامعی که فرهنگ ایرانی یا مشابه آن را دارند رابطه دوست دختر و دوست پسری تلفیقی از هر دو نوع رابطه است، چرا که طرفین در حین رابطه با یکدیگر می توانند با شخص دیگری نیز رابطه برقرار کنند (هم چون Just Friend) و از طرفی نیز رابطه بین دو نفر گاهی همچون رابطه یک زوج (همچون هم خوابی یا روابط عاطفی بسیار نزدیک) می شود(هم چون Friend). این رابطه در این کشورها اکثرا به جدایی می انجامد چرا که تنها از روی غریضه و برای ارضای شهوات شکل گرفته است و پس از آن اغلب جنس مونث دچار نا امیدی و سرشکستگی می شود چرا که احساس می کند مورد سو استفاده قرار گرفته است.

در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت که رابطه بین دو جنس مخالف در کشورهایی با فرهنگ غربی (دو نوع رابطه) از کشورهایی با فرهنگ ایرانی و مشابه (یک نوع رابطه) بهتر است.

شایان ذکر است که این مکتوب به معنای تایید هیچ یک از این روابط نیست چرا که تنها یک مقایسه بوده و نتیجه گیری پایانی نیز انتخابی بین بد و بدتر می باشد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">